Денеска: Променливо облачно и нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град.

УВ индексот ќе достигне 7 мерни единици.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 19, а максимала дневна ќе достигне 31 степен.

Утре: Сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

УВ индексот ќе изнесува 8 мерни единици.

Минималната дневна температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а максималната дневна ќе се движи помеѓу 29 и 37 степени.

 

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Што порано наутро пиете кафе, тоа подобро за вашиот стомак!
Следната статијаМакедонците кои патуваат во Германија ќе бидат ставани во карантин

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде