Времето утре ќе биде сончево со мала локална облачност претежно претпладне. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со мала локална облачност и слаб ветер од северозападен правец. Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 5, а максималната ќе достигне 21 степен.

Во сабота утринската температура ќе се спушти под нулата, но максималната дневна температура ќе се искачи до 23 степени. Слично време не очекува и во недела, кога минималната дневна температура ќе ќе биде -2, а максималната ќе достигне 24 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Неучтивоста може скапо да ве чини во овој британски ресторан
Следната статијаВраќањето на стрелките на часовникот викендов може негативно да влијае врз здравјето

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде