Променливо облачно со сончеви периоди. Претежно во планинските подрачја ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб јужен, а во западните делови умерен западен ветер.

Минималната дневна температура во Скопје ќе биде 4, максималната ќе достигне 14 степени.

Слично време ќе се задржи до крајот на неделата, со благо постепено покачување на температурите почнувајќи од утре.

ИЗВОР УХМР
претходниот член,Туристичките агенции не се подготвени на нови загуби порди ковид мерките
Следната статијаМотивска предодреденост

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде