Полицијата во чешкиот главен град Прага води истрага откако непознат сторител ги исчкртал ѕидовите на украинската амбасада со црвена боја.

На фотографиите објавени на социјалните мрежи се гледа како работник ги чисти ѕидовите, скалите и оградата на зградата.

Полицајците ги прегледуваат снимките од видео надзорот, а наводно вандализмот се случил околу 3 часот по полноќ по локално време.

ИЗВОРФокус
претходниот член,Директорите заработуваат 399 пати повеќе одошто работниците
Следната статијаНобелова награда за медицина годинава за студија која ги открива разликите помеѓу неандрталците и луѓето

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде