Земјотрес со јачина од 2,7 степени по Рихтеровата скала вечерва е почувствуван во Скопје.

Според податоците на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC), епицентарот на земјотресот бил на 13 километри од Кисела Вода, на длабочина од пет километри.

ИЗВОРНова Македонија
претходниот член,Подобрете го квалитетот на воздухот во вашата спална соба
Следната статијаДоручекот станува луксуз, пекарските производи со изгор цени

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде