Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

УВ индексот ќе изнесува 8 мерни единици.

Минималната дневна температура ќе биде 14, а максималната температура во Скопје ќе достигне 31 степен.

Услови за нестабилно време се очекуваат само уште денеска, од утре времето ќе почне да се стабилизира.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Храната повторно ќе поскапува, маслото ќе посакапи за 7 денари
Следната статијаКонтинуирано намалување на животниот век кај населението во Европа

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде