На видеото се гледа како таа задоволно седи на своето седиште, очигледно преокупирана со мисли и тековни проблеми, а потоа на лицето се појавува израз на чист ужас, по што скокна како од изгореници.

Нејзината реакција насмеа многумина, а Меркел се чини дека има развиено чувство на одговорност кон другите, за што сведочи нејзината брза реакција.

Патем, почитуваната политичарка доживеа пандемија на крајот на нејзината кариера, кога веќе најави оставка.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде