Владата донесе одлука наставата во средните училишта во Тетово и Гостивар да продолжи да се изведува онлајн до 20 септември наместо до 14 како што беше планирано со претходната одлука.

Иако од утре средните училишта во Тетово и во Гостивар требаше да почнат со настава со физичко присуство, сепак, Владата денеска донесе одлука да продолжат онлајн до крајот на неделава.

ИЗВОРНова Македонија
претходниот член,Три работи кои ви недостасуваат да бидете силна и моќна жена!
Следната статијаГодинава покачен број на туристи и ноќевања во хотели во Македонија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде