Еве неколку трикови како да се ослободите од чадот од тутун на природен начин.

Бел вински оцет

Белиот вински оцет е дефинитивно еден од најдобрите неутрализатори на чадот од цигарите. Подгответе мешавина од топла вода и оцет, а потоа исчистете ги сите површини со крпа.

Избришете ги масите, кабинетите, полиците и другите места за складирање.

Можете исто така да ги избришете подовите, прозорците. Ако мирисот на тутунот е многу интензивен, можете да истурете оцет во чаша што останува преку ноќ во собата.

Сода

Содата ставете ја во сад, кој потоа ќе го ставите во зоната за пушење.

Можете исто така да прскате сода на подот и да ја оставите 24 часа, а потоа едноставно да ја исчистите со правосмукалка.

На овој начин можете да се ослободите од мирисите од теписите, мебелот и фотелјите.

Мирисот на цитрус

Излупете ги, поделете ги на парчиња, а потоа наредете ги заедно со камењата на помали чинии.

Ставете ги низ целиот стан и оставете ги да се исушат.

Пријатен мирис наскоро ќе го исполни просторот.

ИЗВОРАло
претходниот член,За излез од државата на „Табановце“ во просек се чека околу час и половина
Следната статијаНосталгичен приказ на минатото и песимистички поглед кон иднината: Каде погрешивме?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде