Трамп рече дека добил 71 милион правни гласови и дека тој раководел сè додека, по завршувањето на изборите, гласовите не почнале да пристигнуваат по пошта.

Адвокатите од правниот тим на Доналд Трамп побараа ново и рачно пребројување на гласовите во сите земји каде што се користи софтвер, што, на пример, во Мичиген, наводно му ги припишувало гласовите на Трамп на неговиот демократски противкандидат Џо Бајден, пренесуваат американските медиуми.

Пост-изборните судски спорови се многу важни со цел да се заштити интегритетот на изборниот процес, но и да се заштити Уставот, нагласи Трамп.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде