Изборниот штаб на американскиот претседател Доналд Трамп поднесе жалба против пресудата на Федералниот суд.

Во пресудата на Федерален суд се одбива барањето на Трамп за поништување на изборните резултати во Пенсилванија кои укажуваат на тоа дека демократскиот кандидат Џо Бајден е победник на изборите во оваа сојузна држава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде