Сончево и топло со умерен, повремено засилен ветер претежно од западен правец.

Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 5, а максималната ќе достигне 25 степени.

Заладување и најава за врнежи и невреме на територијата на цела Македонија има за недела.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Се чека одлуката на Владата за дополнително олабавување на ковид мерките
Следната статијаДенеска ќе се слушаат сирени за тревога низ цело Скопје, еве што ќе се случува

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде