Претежно сончево, во утринските и претпладневните часови по одделни котлини со појава на магла.

Најниска утринска температура ќе биде измерена во Берово и ќе изнесува -10 степени, додека највисока дневна температура ќе достигне 16 степени и ќе биде измерена во Гевгелија.

Утринска температура во Скопје ќе изнесува -5 степени, а максимална дневна ќе достигне 8 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде