СЗО ги поздравува охрабрувачките вести за вакцини против КОВИД19.

Пријавените достигнувања во истражувањето за вакцини против КОВИД-19 се „охрабрувачки“, рече во понеделникот шефот на Светската здравствена организација.

Тој воедно изрази загриженост дека вакцините нема да бидат доволни да ја победат пандемијата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде