Наутро студено, по оделни котлини со појава на слаб утринска магла, преку денот сончево со мала локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Минимална дневна температура на ниво на Македонија ќе изнесува од -8 до максимална температура од 15 степени.

Во Скопје најниската дневна температура ќе биде -4, а највисоката температура измерена во текот на денот ќе изнесува 11 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде