Седумдесет гости се собрале влера во угостителски објект на семејна веселба во селото Здуње, Гостиварско и покрај забраните за групирање поради состојбата со корона вирусот.

Од МВР информираат дека полицијата излегла на лице место, а повикани биле и инспектори од Државен пазарен инспекторат и бил извршен увид.

Против сопственикот на објектот ќе биде поднесена соодветна пријава поради непочитување на здравствените протоколи во време на епидемија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде