Сега пости начин како да гледате Youtube на вашите мобилни телефони, без да ви се појавуваат реклами. Тоа е апликацијата Youtube Vanced. За оние кои не знаат оваа апликација била популарна во модификуваната Youtube апликација.

Има додадено бројни функции, вклучително и блокирање на рекламите, репродукција на содржините во позадина, темните теми и уште многу други работи. Беше згасната на 13 март 2022 година и симнувањето на апликации од официјалната страна повеќе не е можна.

Сепак сега постои начин како да ја инсталирате.

Напомена само дека упатството се однесува само на телефони со Андроид оперативен систем. Можно е и да не работи страницата на која ќе ве упатиме, но ве советуваме да почекате да проработи и да се обидете повторно. Доколку не сте сигурни што правите, не ја симнувајте и не го инсталирајте самите APK фајлот кој ќе го најдете на „Гугл“. Внимателно следете и упатствата и консултирајте се со галериите за да бидете сигурни дека ги правите вистинските чекори.

Како да инсталирате YouTube Vanced
 • Изберете ја инсталацијата со апликација од непознат извор на вашиот телефон (апликација која не е од Google Play продавница)
 • На вашиот интернет пребарувач отворете ја www.apkmirror.com страната.
 • Во полето на пребарување, напишете Vanced Manager.
 •  Потребната апликација се нарекува Vanced Manager 2.6.2. Crimson. Кога ќе ја пронајдете, од десната страна притиснете го копчето за превземање.
 • Спуштете се подоле на страницата и во селекцијата Download ќе видите 2.6.2 Crimson апликација. Од десната страна притиснете го копчето за превземање.
 • Пронајдете го копчето DOWNLOAD APK 4.26 МB и притиснете го.
 • Отворете ја преземената APK-датотека и инсталирајте ја на вашиот телефон.
 • Отворете ја инсталираната апликација Vanced Manager
 • Следете ги подесувањата од нашата галерија
 • Притиснете со прстот на полето Vanced microG, превземете ја и инсталирајте ја апликацијата
 • Кликнете на полето YouTube Vanced, преземете ја и инсталирајте ја апликацијата.
 • Вратете се на почетниот екран на телефонот и пронајдете YouTube Vanced меѓу инсталираните апликации
ИЗВОРhttps://info.mk/zabava/%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d0%be-%d0%b4%d0%b0-%d0%b3%d0%bb%d0%b5%d0%b4%d0%b0%d1%82%d0%b5-%d1%98%d1%83%d1%82%d1%98%d1%83%d0%b1-%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b8/
претходниот член,Еве која е идеалната разлика во години кај паровите:
Следната статијаДенеска ќе се одржи прва заедничка литургија на СПЦ и МПЦ-ОА во Белград

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде