ССНМ и Гласен Текстилец во периодот кој следи ќе бидат посветени на заедничка соработка и тоа конкретно на:

– иницирање заеднички активности и соработка од областа на работничките и човековите права;
– поголема вклученост и иницирање за заеднички проекти кои произлегуваат од потребите за зајакнување и унапредување на работничките права;
– можност за воспоставување редовна комуникација и учество на трибини, конференции, семинари од страна на Гласен Текстилец и ССНМ;
– промоција на солидарноста помеѓу здруженијата кои работата во областа на работнички права, афирмирање на синдикализмот и заедничко дејствување и учество во подготовка на закони и други нормативни акти и прописи од областите на интерес на двете здруженија и работниците за кои ССНМ и Гласен Текстилец се залагаат.

ИЗВОРФејсбук објава
претходниот член,Дали зимава ќе заштедите ако се греете на инвертер?
Следната статијаПрекршочни санкции за тие што ќе согоруваат недозволени горива при печење ракија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде