Сончево со умерена облачност, по котлините во поголем дел од денот значително облачно со појава на магла.

Најниската дневна температура ќе биде измерена во Тетово и ќе изнесува -2 степени, а највисоката дневна температура ќе достигне 13 степени и ќе биде измерена во Гевгелија.

Во Скопје најниската дневна температура ќе изнесува 2 степени, а максималната дневна ќе достигне 9.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде