Сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла.

Во југоисточните делови ќе биде претежно облачно со повремен дожд.

Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 5 степени, а максималната дневна ќе достигне 11.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде