Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 2 степени, а максималната ќе достигне 14 степени.

Почнувајќи од утре, времето на територијата на целата држава ќе биде сончево со забележано благо покачување на температурите.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Зошто е важен внес на авокадото во секојдневното мени за исхрана?
Следната статијаОва е Ангело Ѓоргиевски осомничен за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот кој во моментов се наоѓа во бегство

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде