Сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и засилен северен ветер.

Во текот на ноќта облачноста од север ќе се зголемува, а ветерот дополнително ќе засили. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17 степени.

Во Скопје сончево со мала, а кон крајот на денот со значителна облачност. Попладне ќе почне да дува умерен до засилен северен ветер. Температурата ќе достигне 12 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Тркалезна или правоаголна трпезариска маса
Следната статијаНа секои 17 секунди во Европа некој умира од корона вирус

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде