Во петокот, непосредно пред прославата на новогодишната ноќ, претпладне ќе биде променливо облачно, по котлините со магла и ниска облачност.

Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец, според податоците од Управа за хидрометеолошки работи.

Минимална температура: -2°C до 5°C
Максимална температура: 9°C до 14°C

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Комбинирани структури и целини
Следната статијаОд денеска престанува да важи одлуката за бесплатен автобуски превоз