Луѓето кои редовно конзумираат алкохол заработуваат повеќе во однос на тие кои не пијат. Заклучокот го донеле американски социолози кои спровеле истражување на оваа тематика.

Имено, луѓето кои пијат алкохол имаат 10-14% поголема плата од тие кои не пијат.

Попрецизно, мажите кои пијат заработуваат 10% повеќе од своите колеги, а жените кои пијат заработуваат 14% повеќе од своите колешки.

Според објаснувањето на социолозите љубителите на алкохол се повеќе друштвени и имаат подобри деловни контакти, па тоа се одразува и на нивните приходи.

Дали се согласувате ?

ИЗВОРВработување
претходниот член,Дали знаете што е руминација? Честа појава која многу пречи на вашата психа
Следната статијаНајголем број од пријавени несакани ефекти по вакцинација имало од „АстраЗенека“

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде