Следната среда, 8ми Септември во Македонија ќе се прославува Ден на независноста.

30 години од осамостојувањето на Македонија ќе биде обележано со посебни церемонии со присуство на владините делагации со почитување на ковид протоколи.

Сите граѓани во Македонија, ќе го користат овој ден како неработен ден на ниво на државен празник.

ИЗВОРМој збор
претходниот член,Дали треба да се капеме секој ден? Како нашата кожа реагира на премногу сапун?
Следната статијаНе само за влез, туку и за излез од државата ќе важат истите услови!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде