дома информација вест Синот на Меланија и Доналд Трамп е позитивен на корона вирус

Синот на Меланија и Доналд Трамп е позитивен на корона вирус

Барон е асимптоматски случај

31
0

14-годишниот син на американскиот претседател Доналд Трамп – Барон се разболел од коронавирус, но оттогаш имал негативен тест, открила првата дама Меланија Трамп.

Меланија Трамп рече дека нејзиниот „страв се остварил“ кога Барон бил позитивен на Ковид-19.

Но, рече таа, „за среќа тој е силен тинејџер и не покажа симптоми“.

И претседателот и првата дама исто така имаа позитивен тест за корона вирус – како и другите вработени во Белата куќа – но оттогаш се опоравија.

Извор: BBC

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде