Земјотрес со магнитуда од 5,7 степени според Рихтер вечерва во 23 часот и 8 минути е регистриран во Босна и Херцеговина.

Потресот се почувстувал и во другите делови на Босна, Хрватска, Црна Гора и Србија, но и во Македонија и Албанија.

Според првичните информации, епицентарот на земјотресот бил на 42 километри од градот Мостар, односно на 16 километри од градот Столац, на длабочина од 5 километри.

Земјотресот го почувствуваа и граѓаните во Македонија.

ИЗВОРВработување
претходниот член,Православните верници денеска ја честувуваат Велика сабота – денот помеѓу смртта и животот
Следната статијаЕвропската комисија даде одобрување за плаќање на рускиот гас во рубљи

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде