дома информација вест Шилегов не забележува аерозагадување во Скопје

Шилегов не забележува аерозагадување во Скопје

121
0

Сведоци сме дека нема некоја посериозна загаденост на почетокот на грејна сезона, напротив деновиве сме во рамки на нормала на загадувањето, рече денеска градоначалникот на Скопје – Петре Шилегов.

Додека јавноста е загрижена за алармантно високи бројки на ПМ10 честичките во воздухот неколку дена по ред од почетокот на грејна сезона, Шилегов целосно го игнорира постоењето на проблемот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде