Владата на денешната 69-та седница донесе заклучок 20 август 2022 година (сабота) да биде неработен ден за граѓаните во општините Тетово, Маврово и Ростуше и Центар Жупа поради одржување на избор за градоначалници на Маврово и Ростуше и на Центар Жупа, како и избори на членови на Советот на Општина Тетово.

Седницата, како што информираат од владината прес-служба, е одржана преку видеоконференциска интернет врска.

ИЗВОРВработување
претходниот член,Годинава ќе јадеме скапа туршија и уште поскап ајвар
Следната статијаКога медот од здрава состојка се претвора во отров?