Уште на самиот влез во градот ќе почувствувате топло добредојде преку мирисот на тазе зготвената храна.

Град кој ги буди „гурманот“ во вас и ви ветува добра гозба!

Тоа е Пирот и првиот впечаток што ќе го стекнете за градот.

Отткако удобно ќе се сместите и ќе почнете потрага по „скриеното“ културно и општествено богатство на овој град ќе сфатите дека почнувате да се вљубувате во раскошната околна природа и културните споменици кои ѕиркаат од секоја страна на градот.

Повеќе детали за Пирот откријте на видеото подолу:

Нартор: Магдалена Стојмановиќ

Продукција: Проспериум Филмс

ИЗВОРМој збор / Радио МОСТ
претходниот член,Главоболките се почести во лето, ви откриваме зошто:
Следната статијаПоштетна е високата влажност отколку преголемата топлина!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде