Summer landscape with old tree in the forest and sun in the leaves

Променливо облачно и посвежо. Во поголемиот дел од земјата, освен на крајниот југ, ќе има слаб до умерен дожд на северот со услови за пороен дожд и ретки грмежи.

Ќе дува умерен до повремено засилен ветер од западен и северозападен правец.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 10 степени, а максималната 21 степен.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Амбасадорката на Хрватска во Софија била повикана на разговор во бугарското МНР
Следната статијаТри намирници кои го продлабочуваат стресот и анксиозноста

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде