Владата донесе Уредба за прогласување кризна состојба заради нарушување на снабдувањето со топлинска енергија за да се обезбедат мерки за надминување на состојбата.

Со Уредбата е утврдено во случај на кризна состојба, во зависност од проценките, да се преземат мерки за постапување во кризна состојба изготвени од операторите на дистрибутивните системи, може да се спроведе ограничување на снабдувањето со топлинска енергија, како и да обезбедат дополнителни количини на топлинска енергија.

ИЗВОРВлада
претходниот член,ЕМА: АстраЗенека и Џонсон и Џонсон предизвикуваат ретко воспаление на рбетниот мозок!
Следната статијаЗдравствениот систем во Европа пред колапс: Скоро сите од Кризен штаб во оваа земја дале оставка

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде