Продолжува периодот на стабилно време, но со постепен пад на температурата која од сабота ќе се намали за околу 5 степени.

Прогноза за 27.10.2022
Минимална температура: 3°C до 10°C
Максимална температура: 19°C до 25°C

Сончево со мала, а на југоистокот со умерена облачност. Наутро ќе има услови за слаба магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Прогноза за 28.10.2022
Минимална температура: 1°C до 9°C
Максимална температура: 18°C до 23°C

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Прогноза за 29.10.2022
Минимална температура: -1°C до 9°C
Максимална температура: 17°C до 23°C

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.