Продолжува периодот на стабилно време, но со постепен пад на температурата која од сабота ќе се намали за околу 5 степени.

Прогноза за 27.10.2022
Минимална температура: 3°C до 10°C
Максимална температура: 19°C до 25°C

Сончево со мала, а на југоистокот со умерена облачност. Наутро ќе има услови за слаба магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Прогноза за 28.10.2022
Минимална температура: 1°C до 9°C
Максимална температура: 18°C до 23°C

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Прогноза за 29.10.2022
Минимална температура: -1°C до 9°C
Максимална температура: 17°C до 23°C

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

ИЗВОРВработување
претходниот член,Фон дер Лeјен од денеска ја започнува балканската турнеја во Скопје
Следната статијаЕмисиите на CO2 во ЕУ се зголемени за пет проценти во споредба со 2020 година

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде