Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден (78) ќе биде вакциниран во понеделник против ковид-19, рече во петокот неговата портпаролка.

Новоизбраниот претседател Џо Бајден и (неговата сопруга) Џил Бајден во понеделник ќе ја примат првата доза на вакцина против Фајзер во Делавер, рече Џен Псаки, додавајќи дека настанот ќе биде „јавен“ за да се испрати порака дека вакцината е безбеден.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде