Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Деркоски кој е осомничен во новата истрага на Обвинителството за гонење на организиран криминал вели дека постапката за набавка на софтверот што се користеше на последните избори кога „падна“ системот на којшто се гледаа гласовите, била спроведена на најтранспарентен начин.

ИЗВОРКанал 5
претходниот член,Вежби за совршена меморија што ги применувал Владета Јеротиќ
Следната статијаКина забрани влез за патници од Британија и Белгија и воведе двојно тестирање

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде