Претпладне на места ќе има зголемена облачност и повремен локален дожд со ретки грмежи. Попладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, поизразен вдолж Повардарието.

УВ индексот ќе изнесува 7 мерни едници.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 17, а максималната ќе достигне 31 степен.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,ЕУ им додели кандидатски статус на Украина и Молдавија
Следната статијаСтановите поскапеле за 20% за изминатите три години и нема да поефтинуваат

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде