Претпладне сончево и многу топло со мала до умерена облачност.

Во попладневните и вечерните часови наместа ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има услови за појава на краткотрајно невреме со појава на град и силен ветер.

УВ индексот ќе изнесува 8 мерни единици.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 19, а максималната 36 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Венеција ќе воведува такси за посетители кои сакаат да направат кратки прошетки без туристички водич
Следната статијаКовачевски: Денеска ќе го објавиме францускиот предлог

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде