Претходната недела имало драстично покачување на цените на основните и неосновните продукти за јадење и пиење.

До ова сознание дошле од Ценометар.мк, кои објавија седум продукти со најголемо покачување на цените, меѓу нив на првата позиција е маслото за јадење на седмата пивото.

1. Масло за јадење: 20 – 25 денари!
2. Шеќер: 5 – 8 денари
3. Брашно: 6 – 9 денари
4. Млеко: 6 – 9 денари
5. Ориз: 5 – 7 денари
6. Грав: 5 – 10 денари
7. Пиво: 5 -10 денари

Но покачување на цените имало и кај поголем број неосновни производи, за што од Ценометар.мк забележуваат дека тоа било константна појава.

претходниот член,Прилеп е прогласен за „најзелена општина“ за 2021 година
Следната статијаКумановци не сакаат повеќе да одат на работа во Скопје

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде