Постојат предмети што зрачат со добра енергија и кои секогаш мора да ги чувате во вашиот дом за да имате среќа.

  • Паричник

Паричникот е финансиски талисман, па дури и да е безвреден, не го фрлајте.

Кога купувате нов паричник, чувајте го во куќата неколку дена, а потоа постепено префрлете пари во него, полека прекинувајќи ја врската со стариот паричник.

  • Леб

Лебот се смета за света храна во многу култури, дури и кај нас.

Симболизира среќа и благосостојба, па затоа е забрането да се фрла.

Подобро е да се исуши и да се дадат трошките на птиците отколку да се фрлаат парчиња леб.

  • Сол

Солта се третира исто како лебот. Покрај тоа, не е препорачливо да го позајмите на никого, бидејќи така благосостојбата излегува од куќата.

  • Часовник

Часовникот е енергично поврзан со сопственикот и може сериозно да му наштетите на лицето чиј часовник го уништувате.

Можете да ги фрлите само оние часовници што не можат да се поправат.

  • Фотографии

Можете да ги уништите само оние фотографии што ги прикажуваат вашите непријатели, под услов да не сте со нив на сликите, инаку ризикувате да привлечете болести и други проблеми.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Последна шанса: СЗО ќе формира нов тим за истрага на потекло на коронавирусот
Следната статијаСЗО го успорува одобрувањето на руската вакцина против коронавирус

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде