Пожарот може да се забележи на голема раздалеченост од повисоки места. Воочлив е од средно Водно, а миризбата на чад може да се почувствува долж котлинскоте делови на Скопје.

Дежурните пожарникарски служби информираа дека е добиена пријава за пожарот и дека се работи на негово локализирање.

Сепак подетални информации одбија да дадат под објаснување дека интензивно се работи на локализација на пожарот кој судејќи по фотогорафијата веќе зафатил голема површина.

 

претходниот член,Лирска медитација во сликарскиот израз
Следната статијаДобра вест за сите кои планираат летување во Грција

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде