Пакетот опфаќа печатење единечни празнични честитки изработени исклучиво од еко хартија кои ќе бидат со ретро дизајн.

Нивната продажба ќе се случува на шалтерите на „Пошта А.Д“ од 19ти овој месец.

Цената на поштенското испраќање една новогодишна честитка ќе биде 9 денари.

Се намалуваат и цените за достава на пратки од адреса до адреса со тежина до пет килограми.

ИЗВОРМИА
претходниот член,Во оваа европска земја парите ќе бидат исфрлени од употреба
Следната статијаЕдноставна вежба која ќе ви помогне веднаш да го исфрлите стресот

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде