Променливо облачно, свежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално во попладневните часови ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и појава на град.

УВ индексот ќе изнесува 5 мерни едници.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 17, а максималната ќе достигне 29 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Најчести грешки кои скоро сите ги правиме со техниката во домот кои се голем ризик од пожар
Следната статијаДали и македонското малцинство во Албанија станува бугарско по новиот спор меѓу Македонија и Бугарија?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде