Покрај членовите на одредени групи кои разменуваат експлицитни слики и снимки од нивните поранешни девојки на Телеграмот, некои од нив ја користат оваа апликација за преписка за да набават дрога, пишува порталот мондо.рс за панданот на македонската „Јавна соба“ на Телеграм која доби име „Балканска соба“.

Во групата Балканска соба на телеграм, покрај порнографските слики, еден од членовите праша и дали некој доставува марихуана.

„Некој доставуваше за Вутра? Кумодрач“, напиша еден од корисниците, а слично прашање беше поставено неколку пати претходно.

Telegram
ИЗВОРМондо
претходниот член,АстраЗенека е жртва на гео-политички удар на ЕУ
Следната статијаТрикови за самопомош кои ќе ви спасат живот при срцев удар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде