Регулаторната комисија за енергетика денеска ги објави новите, намалени цени на горивата.

Од вечерва на полноќ цените на Еуросупер-95 и Еуросупер-98 се намалуваат по половина денар, па еден литар од овие горива ќе чини 58.00, односно 60.00 денари.

Цената на Еуродизел горивото се намалува за еден денар, и еден литар дизел гориво ќе чини 49.50 денари.

Цените стапуваат на сила вечерва на полноќ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде