Гитаристот на групата Галија, Белгиецот Jeanан-quesак Роскам, почина во понеделникот, на 26 октомври 2020 година, беше објавено на официјалната страница на Фејсбук на групата „Галија“.

Со голема тага дознаваме дека Жан Жак Роскам, гитарист и композитор кој одбележа значителен дел од кариерата на Галија, почина во понеделникот, на 26 октомври 2020 година.

Гитаристот и композитор Жан-Жак Роскам сними пет албуми со познатата српска група „Галија“.

ИЗВОРМондо
претходниот член,Австрија забрани да се носат визири, не штитат доволно од корона вирус
Следната статијаНајдобрата зимска храна: Богат извор на витамин Ц, пробиотици и антиоксиданс

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде