Дамијан веднаш ги негираше обвинувањата и тогаш ќе објави дека ќе биде тестиран за да докаже дека во неговото тело нема забранети супстанции.

По враќањето во Италија, тој го даде своето прво интервју во кое, меѓу другото, зборуваше за скандалозната снимка за време на Евровизија.

Никогаш во животот не сум конзумирал кокаин и сигурно нема да започнам за време на директен пренос пред цела Европа – рече Дамијан и продолжи:

И пред камерата што е насочена кон моето лице?! Дали е тоа затоа што сум глупав? Да, но не толку – додаде Дамијано.

ИЗВОРНовости / Foto: AP Photo/Peter Dejong
претходниот член,Наш предлог за неделен ручек: Бела тава со пилешко месо
Следната статијаКога игнорирањето е најдобар начин да дадете некому одговор

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде