Хотелите во Србија се полни 27%, благодарение на специјалниот пакет „затворен викенд“.

Туристичките агенции низ Србија подготвуваат пакет сместувачки аранжман за сите заинтересирани кои не сакаат викендот да го поминат дома.

Откако Кризниот штаб и владата на Србија донесоа одлука за целосно затворање за време почнувајќи од вторникот, па се до понеделник кога се очекува и заострување на мерките, туристичките агенции профитираа од интересот на луѓето да излезат од своите домови.

Хотелите во Србија за викенд ќе бидат преполни, а престрогите мерки, граѓаните на секој начин се трудат да ги почуствуваат што помалку и наоѓаат начини како да го избегнат затворањето во домовите, што ја намалува ефикасноста на мерките.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде