Вчерашниот ден го обележаа два протести, простестот на пожарникарите и протестот на Синдикатот на полицајците во Македонија.

Пожарникарите бараа подобрување на удловите за работа и покачување на платите.

Со слични бара вчера истапи и СПМ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде