Антон Нујен спиел во својата двокатна куќа во Бризбејн, кога ја зафатило пожар. Тој тврди дека го разбудил неговиот папагал Ерик, кога почувствувал чад во куќата.

Потоа тој го зел папагалот, отворил врата и погледнал кон задниот дел од куќата, каде видел дека има оган, и истрчал надвор.

Додека стигнале пожарникарите, пожарот ја зафатил целата куќа.

Пожарот е изгасен за еден час, а во акцијата учествувале четири противпожарни екипи.

Антон Нујен живее сам. Тој тврди дека од куќата излегол со папагалот и една торба и тврди дека не е повреден.

Папагалот својот сопственик го довикувал по име пред да се вклучат детекторите за чад.

Причината за пожарот се уште не е позната а истрагата е во тек.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде