Ноќеска на врвовите на Шар Планина падна првиот снег за оваа сезона.

Љубителите на скијањето велат дека едвај чекаат да почне ски сезоната и се надеваат на многу снег оваа зима на Шар Планина.

Метеоролозите веќе неколку денови најавуваа дека на повисоките планини се можни врнежи од снег.

ИЗВОРИнфо.мк
претходниот член,Пред да ме убиете, дајте ми само една маслинка
Следната статијаБара компензација од авиокомпанијата откако поминал три часа помеѓу двајца патници со прекумерна тежина

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде